Looping

Opis:

Podczas Loopingu pilot przelatuje nad centrum czaszy. Jest to jeden z najstarszych manewrów który został wynaleziony prawie 10 lat temu przez akro pioniera André Bucher.

Wejscie:

Zbuduj bardzo dynamiczna wysoką Asymetryczna Spirale. W momencie gdy timing jest dobry i masz dość dużo energii, odwróć ruch Asymetrycznej Spirali w drugą stronę, tak jak w Wing-overze.

Kiedy zaczynasz ćwiczyć tą figurę, zacznij ekstremalne przerzucanie ciała całkiem szybko, zaraz po tym jak mijasz najawyższy punkt w ostatnim asymetrycznym zwrocie. Dalej pociągnij hamulec tuż przed tym zanim znajdziesz w najniższym punkcie dokładnie pod skrzydłem. Dzięki temu Looping nie będzie aż tak wysoki, ale szybszy i bezpieczniejszy. Potem, jak już poczujesz się dość komfortowo, zaczynaj Looping później i później (nawet za najniższym punktem), aż wyleciśz bardzo wysoko nad skrzydło. Jeżeli masz wystarczająco energii liny będą cały czas bardzo mocno napięte, więc nie musisz hamować skrzydła w najwyższym punkcie, jednakże czasami musisz porzyhamować bardzo ostro żeby uniknąc dużych podwinięć.

Albo:

W dawnych czasach zanim Spirala Asymetryczna została wynaleziona, piloci wykonywali Looping z bardzo mocno rozpędzonej zwykłej spirali, ale wiele razy wpadali w liny albo w czasze. Zalecamy byś nie próbował tej techniki, zanim nie poczujesz sie bardzo komfortowo w Loopingu ze Spirali Asymetrycznej. W rzeczy samej jeżeli masz dynamiczne skrzydło bardzo łatwo jest wykonać Looping z mocno rozpędzonej spirali. Jeżeli nie masz może to być niebezpieczne.

Wejście:

Rozpędź skrzydło do głebokiej szybkiej spirali po przez progresywne hamowanie i dokładanie ciała. Po kilku zwrotach, w momencie gdy glajt znajduje się na przeciwko Ciebie (krawędź natarcia zaczyna nachodzić na linię horyzontu) i siła odśrodkowa zaczyna Cie wciskać w uprząż, odpuść hamulec maksymalnie szybko, przerzuć ciężar ciała na drugą stronę najmocniej jak potrafisz i dołóż do tego sterówki w najniższym punkcie albo trochę później. Uważaj na zewnętrzną stronę stabila podczas gdy przyspieszasz w spirali. Jeżeli się podwinie możesz stracić bardzo dużo energii, powinieneś wtedy przerwać próbę, wrócić do normalnego stanu lotu i spróbować jeszcze raz naprawiając błąd. Jeżeli Twój glajt ma tendencję do tego, możesz temu zapobiec po przez lekkie przyciągnięcie zewnętrznego hamulca. Miej na uwadze by miec bardzo dużo prędkości zanim zaczniesz wykonywać Loopa. Lepiej jest mieć więcej niż mniej, w przeciwnym wypadku bardzo łatwo możesz złapać ogromne podwinięcia, wpaść w liny albo nawet i skrzydło.

Albo:

Możesz zwiększać Wing-overy do momentu aż przejdziesz do Loopingu, jednakże wymaga to bardzo dynamicznego skrzydła.

Wyjście:

Wykończ figurę po przez wykonanie 1-2 dwóch zwitek zwykłej spirali.

Zagrożenia:

Jeżeli nie masz wystarczającej energii bardzo łatwo można otrzymać duże podwinięcia, krawaty, łącznie z możliwościa wpadnięcia w liny, lub też w najgorszym wypadku w czasze. Bądź pewien tego że bezproblemowo wykonujesz duże Wing-overy i nie masz problemów również z duzymi Asymetrycznymi Spiralami.