Dynamic Full Stall

Opis:

Jest to wejście do Full Stalla z bardzo dynamicznego ruchu, gdzie skrzydło jest daleko za pilotem. Przeciągnięcie może być tak duże, że pilot równa się na kilka chwil z poziomem skrzydła.


Przygotowanie:

By zapobiec skręceniu w taśmach, ustaw swoją uprząż do pozycji siedzącej, i poluźnij taśmę piersiową najmocniej jak się da. Ułuż nogi dokładnie pod deską uprzęży i zawin raz sterówki na ręce jeżeli są długie.

Wejście:

Przyspiesz skrzydło wciskając speeda na maxa albo wyprowadź dynamicznie figurę np. mocno rozpędzoną spiralę, spirale asymetryczną, wing-overa, etc. Wyprowadź szybko bez spokojnego wytracania energii. Zwróć uwagę na symetrię, musisz tak wyprowadzić by przelecieć dokładnie pod centrum czaszy. Zaraz po najniższym punkcie zaczniesz się wznosić z dosyć dużą prędkością. Dopomóż temu jeszcze bardziej po przez lekkie symetryczne przyciągnięcie hamulców. Zaraz zanim dolecisz do najwyższego punktu zaciągnij sterówki do końca na maxa i przeciągnij skrzydło ile sie da. W tym momencie doświadczysz zera grawitacji :-). Bądź przygotowany, bo utrzymanie sterówek zablokowanych może okazać się bardzo trudne, gdyż moment przeciągnięcia nastąpił wysoko i potrzeba więcej czasu zanim znów wrócisz pod skrzydło.

Dla nabierania prędkości rekomendujemy spirale asymetryczną albo wing-overa pomijając mocno rozpędzoną zwykła spiralę. Ponieważ łatwiej z tych figur jest uzyskać symetryczny powrót pod skrzydło dokładnie pod centum czaszy.

Wyjście:

Trzymaj swoje ręce zablokowane zanim do końca nie wrócisz pod skrzydło i nie przestanie Ci już się bując nad głową, potem wyprowadź tak jak wyprowadzasz normalnego Full Stalla.

Zaawansowana Technika:

Zaraz po tym jak się skrzydło przeciąga, odpuśc trochę sterówki aż otrzymasz pozycję ustabilizowanego Full Stalla (podczas gdy spadasz w dół). Jak wrócisz pod skrzydło odpuść sterówki jeszcze bardziej i przyhamuj skok skrzydła do przodu, co może być dość brutalne. Jest to najszybsza metoda by wyjść z dynamicznego full stalla. Uważaj na to by nie odpuścić sterówek zbyt mocno. Jeżeli to zrobisz w nieodpowiednim momencie (wtedy kiedy skrzydło znajduje się jeszcze za Twoimi plecami) możesz wpaść nawet w czasze.

Zagrożenia:

Wszystkie zagrożenia które dotyczą zwykłego Full Stalla. Może być znacznie trudniej utrzymać ręce zablokowane podczas przeciągania. Zanim zaczniesz trenować ten trik, bądź pewien tego że doskonale radzisz sobie ze zwykłym Full Stallem. Zacznij trenowanie z mniejszą energią uzyskiwaną z Asymetrycznej Sprali czy też Wing-overów.